Gaisrininkams - bendrovės “Minijos nafta” parama

Nuo šiol Šilutės gelbėjimo tarnyboms bus kur kas lengviau likviduoti įvykusių nelaimių padarinius. Bendrovė „Minijos nafta" jiems padovanojo tam reikalingo sorbento.

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjo Romualdo Renčelausko teigimu, įsigyti šio skysčio savivaldybė dėl lėšų stygiaus pati neišgali.

„Šis skystis mums labai svarbus ir reikalingas, nes jis skirtas likviduoti po įvairių avarijų ar nelaimių atsiradusias dėmes ir kitas pavojingas atliekas. Pavyzdžiui įvykus autoįvykiui išsipila tepalai, ar kiti skysčiai, kurie teršia aplinką, tad juos būtina išnaikinti. Sorbentas tam itin tinkamas", - paaiškino R.Renčelauskas.

Jo teigimu, dovanų gauto sorbento turėtų užtekti keliems mėnesiams. Įprastai per metus Šiltutės rajono gelbėjimo tarnyboms jo prireiktų apie 100 litrų.

Pasak skystį padovanojusios bendrovės "Minijos Nafta" projektų vadovo Roberto Kleštorno, šis skystis yra itin ekologiškas, tad aplinkai visiškai nekenksmingas.

„Jis visiškai neturi jokių kenksmingų sudedamųjų dalių, tad yra itin ekologiškas ir nepavojingas. Jį naudoja daugelis pasaulio šalių, tad tikimės, kad jis pravers ir šilutiškiams", - kalbėjo R.Kleštornas.

Tai ne pirma bendrovės parama - „Minijos nafta" gaisrininkams stengiasi padėti padovanodama šio jų darbui itin svarbaus skysčio kone kasmet.