Planai

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį bei joms vis tobulėjant mes taip pat nuolat ieškome būdų, kaip patobulinti naftos gavybos procesą. Tad nuolat ieškome galimybių naftą išgauti ekologiškai ir saugiai. Mes dirbame vadovaudamiesi gamtai, aplinkai bei žmonėms draugiškais principais.

Tad jau 2012 metais pirmieji Lietuvoje ketiname pradėti įgyvendinti visiškai naują projektą – CO2 geologinį saugojimą.

Šių teršalų Lietuvoje kasmet daugėja, tad pastaruoju metu vis daugiau bendrovių ieško būdų, kaip efektyviai mažinti jų gausėjimą.

CO2 geologinis saugojimas – tai viena efektyviausių priemonių ne tik oro užterštumo mažinimui, bet ir klimato kaitos stabdymui. Šį būdą užterštumo mažinimui naudoja daugybė Europos Sąjungos šalių. Tikimės, kad tai padės ne tik išsaugoti švaresnį orą, bet ir į paviršių iškelti giliai glūdinčią naftą.

CO2 geologiniu saugojimu domisi daugelis ES šalių – pirmieji bandymai jau atlikti Skandinavijos šalyse, Prancūzijoje, Vokietijoje.

Taip pat itin daug vilčių dedame į skalūnų dujų paieškas, kurias ketiname pradėti 2012-aisiais.

Planuojame išgręžti parametrinį paieškinį gręžinį, kuriame iš silūro ir ordoviko sluoksnių bus paimti uolienų pavyzdžiai bei atlikta itin didelės apimties tyrimų programa, kurios metu bus nustatyti silūro ir ordoviko sluoksniai, perspektyvūs skalūnų dujų gavybai.

Šiuo metu daugiausiai skalūnų dujų randama ir išgaunama JAV, tačiau mokslininkai spėja, jog šių gamtos išteklių itin daug glūdi ir Europoje, būtent Lenkijoje, taip pat Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje.

Kol kas Europoje skalūnų paieškos vyksta vangiai. Šiuo procesu itin susidomėję lenkai, kur skalūnų dujų paieškos vyksta gan sparčiai. Čia įvairioms bendrovėms jau išduota apie 70 leidimų skalūnų dujų tyrimams atlikti. Tad pirmasis skalūnų dujų paieškos gręžinys Lenkijoje išgręžtas dar 2010-aisiais, tačiau tyrimų ir įvertinimo rezultatai kol kas dar nėra paskelbti. Kaimynai tikisi, kad šių gamtos išteklių pas juos bus randama ypatingai daug.